• Uydudan Mezitli
 • Anket

  Mezitli'de Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
  Kültürel faliyetler
  1602 kişi
  Yol ve asfalt çalışmaları
  3207 kişi
  Temizlik çalışmaları
  2366 kişi
  Park ve bahçe çalışmaları
  2206 kişi
  Zabıta Çalışmaları
  1193 kişi

Mail Listesi

Mailinizi kaydederek belediyemizle ilgili tüm gelişmelerden ve haberlerden anında haberdar olun.

Kaydet

Haberler


Mezitlili kadınlar Hozatlı çocuklar için ördü
28.11.2018


Daha önce Mezitli’nin çeşitli okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklar için örgü ören Mezitli Belediyesi Örgü Evi sakinleri Tunceli’nin Hozat ilçesinde bir köy okulunda okuyan öğrencilere kendi el emekleri olan atkı, bere ve kazak gönderdi.

Mezitlili kadınlar, Mezitli Belediyesi’nin, Türkiye içerisinde gönül ve kardeşlik birliği kurduğu Hozat’ta görev yapan bir köy öğretmeninin mektubu sonrası harekete geçti. Kadınlar, kısa sürede Köy öğretmenin talep ettiği çok sayıda atkı, bere ve kazak ördü.

Bu güne kadar çok sayıda sosyal etkinlikte bir araya gelen Mezitli Belediyesi Örgü evi kadınları ördükleri kıyafetleri Hozat Belediye Meclis Üyesi Seyran Dilekçi’ye göndererek, mektup sahibi köy öğretmenine ulaşmasını sağladı.

‘ÇOCUKLAR ARTIK ÜŞÜMESİN’ DİYE ÖRDÜK

Daha önce Mezitli’de bulunan ihtiyaç sahibi çocuklar için örgü ördüklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın eşi Sembol Tarhan, “Biz çok sayıda atkı bere örerek Mezitli’de ihtiyacı olan çocuklarımıza dağıtıyoruz. Bu kez yaptığımız projeyi daha farklı bir alana taşıyarak Tunceli Hozat’ta okuyan çocuklarımız için genişlettik. Hozat’ta görev yapan bir öğretmen tarafından bize orada ki köy çocuklarının sıcak tutacak kıyafetlere ihtiyacı olduğunu öğrendiğimiz zaman hemen çalışmaya başladık. Kadınlarımız evinden getirdiği ya da bağışçılar yoluyla sağladıkları yünleri, atkı, bere, kazak haline getirip Hozat ilçemizde ki köy çocuklarına gönderdik” dedi.

EMEĞİMİZİN DOĞRU YERE GİTMESİ ÖNEMLİ

Kadınlarla birlikte örgü ören ve projenin hayata geçmesini sağlayan Sembol Tarhan, “Her gün Örgü Evi'nde biz kadınlar bir araya geliyoruz. Hem güzel ilişkiler kurarak kaliteli zaman geçirmenin yanında böylesi önemli sosyal projelerle de imza atıyoruz. Asıl amacımız, bir araya gelmek ve aktif yaş almak. Örgü terapidir ve bizler için enerji kaynağı. Bunları hep birlikte yaşamak da ayrı bir zevkli. Bir araya geliyoruz, sohbet ediyoruz, değişik örgüler yapıyoruz. Bunu yaparken de yaptığımız işlerin doğru yere ulaşması ve ihtiyacı olan insanlara dokunmasını istiyoruz. Bu tür kampanyalarımız önümüzdeki süreçte de devam edecek. Çocuklarımızın bunları giydiğini düşündükçe mutlu oluyoruz” diye konuştu.

MEZİTLİ’NİN ŞANSI, DUYARLI YURTTAŞLARI

Mezitli’de kadınların başardığı işlerden dolayı gurur dolu olduğunu ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli’nin en büyük özelliğinin hayırsever iyi yürekli insanlara sahip olmasıdır. Kadınlarımız Örgü Evi’nde boş zamanlarını kaliteli ve aktif biçimde geçiriyorlar. Daha önce Mezitli’de misafir ettiğimiz kardeş ilçemiz, Tunceli Hozat’ta görev yapan öğretmenin yazdıkları benim gibi kadınlarımız da çok etkiledi. ‘Çocuklar Artık Üşümesin’ diyerek kadınlarımızla çok anlamlı bir işe el attık. Kış şartlarının iyice kendini hissettirmesiyle birlikte kısa sürede yüzlerce kıyafeti hazır hale getirdiler. Onlara bu duyarlılıklarından ötürü teşekkürlerimi sunarım. Daha önce de ördükleri bu kıyafetleri satarak çocuklara burs olarak veriyorlardı. Böylesi anlamlı işler yaptıkları sürece belediyemiz her zaman yanlarında olacaktır” şeklinde konuştu.
Haber ile ilgili resimler

Tüm haberler

Diğer Haberler

mezitli belediyesi’nden yeni bir sağlık anlaşması (04.01.2019)

Çalışanlarının daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi amacıyla daha önce VM Medical Park Mersin Hastanesi, Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi ve Özel Dentamer Ağız ve Diş Sağlığı

chp’li fatma köse yeni yıla üretici kadınlarla giriyor (31.12.2018)

“Yeni yıla girerken göğsümüzü kabartan Mezitli Belediyemizde olmak istedim” CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, yeni yıl mesajını Mezitli Belediyesi

mezitlili kadınlar girişimci oluyor (28.12.2018)

Mezitlili Kadınlar Girişimci Oluyor Mezitli Belediyesi’nin de proje ortağı olduğu, Rotary Kulübü öncülüğünde düzenlenen ’Girişimci Kadınlar Projes

12345678910...