• Uydudan Mezitli
 • Anket

  Mezitli'de Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
  Kültürel faliyetler
  1602 kişi
  Yol ve asfalt çalışmaları
  3207 kişi
  Temizlik çalışmaları
  2366 kişi
  Park ve bahçe çalışmaları
  2206 kişi
  Zabıta Çalışmaları
  1193 kişi

Mail Listesi

Mailinizi kaydederek belediyemizle ilgili tüm gelişmelerden ve haberlerden anında haberdar olun.

Kaydet

Haberler


Mezitli Belediyesi’nden yeni bir sağlık anlaşması
04.01.2019


Çalışanlarının daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi amacıyla daha önce VM Medical Park Mersin Hastanesi, Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi ve Özel Dentamer Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile protokol imzalayan Mezitli Belediyesi, sağlık ağını genişletiyor.

Belediye çalışanlarının ve yakınlarının City Hospital Özel Hastanesinden yüzde 50 ile 10 arası indirimli hizmet almasını sağlayan protokol Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ertan Güner ve Hastane Müdürü Zeki Erbay Akçakuş arasında imzalandı. İmzalanan protokol uyarınca Mezitli Belediyesi bünyesinde çalışan personelin yanı sıra birinci derece yakınlarına, City Hospital’dan muayenelerde 40 TL ve acilde yapılan müdahalelerde 30 TL sabit ücret alınacak. Ayrıca MR,BT, EEG,EMG, laboratuvar ve yatarak tedavilerde yüzde 50 ıskonto yapılacak.

Ameliyat gibi yatış gereken işlemler için yüzde 20, sağlıklı yaşam, botox, diyetisyen, psikolog, bölgesel incelme, selülit tedavisi, epilasyon gibi SGK tarafından ödenmeyen işlerde yüzde 10, doğumlarda yüzde 10 indirim uygulanacak ve 1 yıl geçerli olacak olan protokol kapsamında, alınan devlet katılım payı dışında kalan muayene fark ücretlerinde, laboratuvar ve görüntüleme fark ücretlerinde, yataklı tedavi fark ücretlerinde ve ameliyatlarda indirim sağlanacak.

İmzalanan protokol hakkında bilgi veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çalışanların karşılaşabilecekleri sağlık sorunlarına karşı daha iyi hizmet alabilmeleri adına Mezitli’de bulunan sağlık kuruluşları ile anlaşma yaptıklarını söyledi.

VM Medical Park Mersin Hastanesi, Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi ve Özel Dentamer Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden sonra City Hospital ile yapılan görüşmelerin de olumlu bir şekilde tamamlandığını ifade eden Tarhan, "Mezitli’de yaşayanların yaşadıkları en büyük sıkıntı sağlık hizmetlerine ulaşabilme sıkıntısıdır. Şehir hastanesinin kente uzaklığı ve ulaşımda yaşanan sıkıntılardan çalışanlarımızın etkilenmemesi adına ilçemizde bulunan sağlık kuruluşları ile anlaşmalar imzaladık. Bu kapsamda belediyemiz bünyesinde çalışan personelin yanı sıra birinci derece yakınlarına, yüzde 50 ile 10 arasında çeşitli indirimler uygulanacak. Çalışanlarımıza böylesi bir avantaj sağladıkları için her iki sağlık kurumumuz yetkililerine teşekkür ederim. Bugünden geçerli olmak üzere Mezitli Belediyesi personel kartını gösteren tüm çalışanlarımız kendilerine sağlanan bu haktan yararlanabilecekler" dedi.
Haber ile ilgili resimler

Haber ile ilgili resim bulunamadı
Tüm haberler

Diğer Haberler

mezitli belediyesi’nden yeni bir sağlık anlaşması (04.01.2019)

Çalışanlarının daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi amacıyla daha önce VM Medical Park Mersin Hastanesi, Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi ve Özel Dentamer Ağız ve Diş Sağlığı

chp’li fatma köse yeni yıla üretici kadınlarla giriyor (31.12.2018)

“Yeni yıla girerken göğsümüzü kabartan Mezitli Belediyemizde olmak istedim” CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, yeni yıl mesajını Mezitli Belediyesi

mezitlili kadınlar girişimci oluyor (28.12.2018)

Mezitlili Kadınlar Girişimci Oluyor Mezitli Belediyesi’nin de proje ortağı olduğu, Rotary Kulübü öncülüğünde düzenlenen ’Girişimci Kadınlar Projes

12345678910...