Aldığımız Ödüller

2018 - Qunzahou Uluslar Arası Kentsel İnovasyon Yarışması Birinciliği

Mezitli Belediyesi, Kadın Üretici Pazarı projesi ile Çin’de düzenlenen ve dünyanın birçok ülkesinden katıldığı Uluslararası Guangzhou Kentsel İnovasyon Ödüllünü kazandı.
 

Çok sayıda ülkenin 213 şehirden 313 başvurunun yapıldığı yarışmaya Kadın Üretici Pazarları projesiyle katılan Mezitli Belediyesi; Sidney, Newyork ve Milano gibi dünya devi kentlerle ipi göğüslemek için mücadele ederek 2018 yılında şampiyon oldu.

 

 

 

 

2018 - Tarihi Kentler Birliği Başarı Ödülü 

Kültürel mirası koruma ve özendirme projelerini teşvik etmek amacıyla 2018 yılında Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından 17'ncisi düzenlenen yarışmada, Mezitli Belediyesi'ne Taş Mektep (Cumhuriyet İlkoukulu) projesine başarı ödülü verildi.

 

 

 

 

 

 

 

2017 - Tarihi Kentler Birliği Başarı Ödülü

Kültürel mirası koruma ve özendirme projelerini teşvik etmek amacıyla 2017 yılında Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından 16'ncisi düzenlenen yarışmada, Mezitli Belediyesi'ne Soli Pompeipolis Sütunlu Cadde projesine başarı ödülü verildi.

 

 

 

 

 

 

 

2017 -  MESİAD 11. Yılın İş İnsanı Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü

Mezitli Belediyesi MESİAD tarafından düzenlenen '11. Yılın İş İnsanı' ödülleri kapsamında Sosyal Sorumluluk Proje dalında ''DOWN KAFE''  projesi ile ödüle layık görüldü.

 

 

 

 

 

 

 

2016 -   Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yılın Projesi Ödülü

Mezitli’de yaşayan kadınların güçlenip, örgütlenmesi adına açılan ve Türkiye gündeminde de adından sıkça  söz ettiren ’Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı’ SODEM tarafından 12-13 Mart 2016 tarihlerinde İzmir Seferihisar’da gerçekleştirilen, ‘Belediyeler Buluşması ve 2016 Yerel Yönetim Ödülleri’ proje değerlendirme toplantısında tarım dalında başarı ödülüne layık görüldü.

 

SODEM’in yerel yönetim ödüllerinde, 100 belediye 500 projeyle yarıştı. Ödülü üretici kadınlar adına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılışdaroğlu'nun elinden aldı.

 

 

 

 

Galeri