Aşevi

Nerede

Mezitli Belediyesi sosyal projeleri içerisinde yer alan Mezitli Belediyesi Aşevi vatandaşlara her gün öğlen 12:00’da sıcak yemek dağıtıyor. Aşevi, Ramazan Ayında kurulan iftar çadırında günde ortalama bin kişiye hizmet veriyor.

BU ÇORBADA TUZUNUZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

‘Bu Çorbada Tuzunuz Olsun İster misiniz ?’ sloganıyla açtığımız kampanyada tüm Mersinlilerin yardıma muhtaç vatandaşlar için desteklerini bekliyoruz. Bu vesileyle aşevimizden desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlara ve iş adamlarına teşekkür ediyoruz.

Aşevimize yapacağınız ayni yardımlar için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzle 0324 358 81 48 nolu telefondan ya da info@mezitli.bel.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca aşevimize ayni yardım yapmak isterseniz aşağıdaki "Ben de Yardım Etmek İstiyorum" bağlantısına tıklayarak açılan form yardımıyla bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Gönüllülerimizden Aşevimize destek

Mezitli Belediyesi Sera Üretim Alanı, oluşturulan gönüllü ekip ile birlikte her geçen gün üretim kapasitesini arttırıyor.

Sera Üretim alanımızda 4 kişiden oluşan gönüllü ekip, seranın bakımını yaptıktan sonra çeşitli sebzeler yetiştirerek, örnek bir davranış sergiliyor. 
Zamanının bir çoğunu burada geçiren emekli gönüllüler, serada yetiştirdikleri ürünleri Mezitli Belediyesi Aşevi’ne gönderiyor. Hiçbir karşılık beklemeyen gönüllüler, serada bulunan bitkilerin ve toprağın bakımını da üstlenmiş durumda. 

Titizlikle yetiştirilen fasulye, biber, domates gibi benzeri sebzeler aşevinde yapılan yemeklerde kullanılıyor.

 

Galeri