GENÇLER YURT DIŞI STAJLARI ÖNCESİ BAŞKAN TARHAN'I ZİYARET ETTİ
06.01.2016 tarihinde eklendi
Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yurt dışı stajları öncesi Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ı makamında ziyaret etti.

Erasmus, Mesleki Eğitim Programı/Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği kapsamında hazırlanan ve Android Tabanlı Mobil Uygulama Geliştirme başlıklı proje teklifi kabul edilen öğrencileri, Türkiye Ulusal Ajansının desteklediğini belirten, proje koordinatörü, Bilişim Teknolojileri Alanı Öğretmeni Mustafa İlhan Evgin: "Öğrencilerimiz üç ülkeye sırasıyla Ocak, Şubat ve Mart aylarında ziyaretlerini gerçekleştirecek,  her bir ziyaret 21 gün olacak ve 10’ar öğrenci yer alacaktır." dedi.

Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan: " Bu öğrencilerimizin projelerinin kabul edilmesi sevindirici bir haber. Öğrencilerimizin bu gibi çalışmalarına biz de her zaman destek olacağız. Yurt dışında Mezitli'yi de en iyi şekilde temsil edeceklerine eminim. Öğrencilerimiz, Portekiz’in Braga şehrinde bulunan CRU Design ile İtalya’nın Modena şehrinde bulunan, Zenit Formazione isimli uluslararası bilişim şirketlerinde ve Avusturya Viyana’da bulunan BILCOM isimli Eğitim Enstitüsü bünyesinde, staj yapacaklarını duymak da güzel bir haber. Yurt dışında yapacakları bu staj, kendilerini geliştirmelerini sağlayacak bir imkandır." diye konuştu.