Hayırseverlerimizle Birlikte Yaptığımız Projeler

Daha önce belediye ile hiçbir işbirliğine gitmeyen Mezitlili vatandaşları, Başkan Neşet Tarhan’ın göreve gelmesiyle bu tavırlarında değişikliğe gittiler.

 

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi

 

Emekli öğretmen Bircan Tüfekçioğlu ile Mezitli Belediyesi’nin Anaokulu yapma  fikrini buluşturan Başkan Tarhan, Türkiye’ye örnek olan bir eğitim kurumunun kapısını açtı.

Toplam 170 minik çocuğa yuva olan Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi, çağdaş, Atatürkçü eğitim    anlayışı ile bölgenin en seçkin eğitim kurumu haline geldi.

 

 

 

 

 

Fitnat Gürsoy Kafe & Kütüphane   

 

Hayırsever İşadamı Alper Gürsoy’un annesi Fitnat Gürsoy adına açtığı Kafe Kütüphane, evinde ders çalışma, kitap okuma imkanı bulmayan vatandaşlara seçkin bir mekan oldu.

Kısa zamanda öğrencilerin ders çalışmak için toplandığı mekan haline gelen kütüphanenin çalışma saatleri ise şöyledir;

Hafta İçi : 09.30 -18.30  -  Hafta Sonu : 10.00 - 18.00

 

 

 

Gülbahar Özmen Aktif Yaş Alma Evi   

 

Mezitli Belediyesinin yaşlılara zamanlarını üreterek ve topluma yararlı bir biçimde değerlendirmeleri fırsatı yaratan projesi Aktif Yaş Alma Evi, İşadamı Şeref Özmen tarafından annesi Gülbahar Özmen adına yaptırıldı.   

Yıkılmaya yüz tutmuş virane bir yapı, Özmen ve Mezitli Belediyesi’nin işbirliği ile bahçesi, etkinlik salonları ve  atölyeleri ile modern bir merkez haline geldi.

Yoğun ilgi gören yapı, Alzheimer Derneği ile işbirliği içinde hizmet  veriyor.

 

 

 

 

 

Mehmet Altunören Gençlik Merkezi

 

Mezitli Belediyesi'nin yaptığı anketler sonucu vatandaşların isteğiyle yapımına karar verilen Gençlik Merkezi Hayırsever İhsan Altunören tarafından babası Mehmet Altunören adına yapıldı.

Bölgenin cazibe alanı olmasını  sağlayan Mehmet Altunören Gençlik Merkezi’nin açılışı hayırlı bir işe daha sahne oldu.

Hayırsever İhsan Atunören, arsa sağlanması halinde Mezitli’ye anaokulu ya da ilkokul kazandırmak istediğini ifade  etti.

Galeri