Yeni Hizmet Binası

Mezitli halkına hak ettiği hizmeti vermesi amacıyla hayata geçirilen Yeni Hizmet Binası, mimari yapısıyla görenleri kendine hayran bırakmakta

Bodrum dahil 4 kat üzerine kurulu yeni binada vatandaşa kolaylık için tüm ayrıntılar planlandı.

Atatürk Mahallesi ve Yeni Mahalle’nin birleşme noktasında akıllı sistemle yapılan yeni bina 30-40 yıl sonraki Mezitli’nin nüfusu dikkate alınarak planlandı.

Modern meclis salonu, personel odalarının yanında kapalı otopark, sığınak, arşiv ve halka açık kafeterya bulunuyor.

13 bin 500 metrekarelik alana yayılan binanın en önemli özelliği ise tasarruflu ve büyük oranda kendi enerjisini üretiyor olması.

Halkın direk ulaşabileceği bir yerde, ileride kent meydanı ile bütünlük oluşturacak şekilde tasarlanan binada belediyenin tüm birimlerini aynı çatı altında barınmaktadır.

Mezitli Belediyesi Yeni Hizmet Binası Teknik Bilgileri

Kat sayısı: B+Z+3

Bina Yüksekliği : 16,8 m

Yapı Yüksekliği : 20.7 m

Meclis Salonu : 252 m² olup 2.katta bulunmaktadır.

Kafeterya : 180 m² olup 1. katta bulunmaktadır.

Arşiv : 411 m² olup bodrum katta bulunmaktadır.

Kapalı Otopark : 923 m² olup bodrum katta bulunmaktadır.

Toplam 15 araçlık park yeri mevcuttur.

5 tanesi engelli araç parkıdır.

48 adet bisiklet park yeri bulunmaktadır.

 

Mezitli Belediyesi Yeni Hizmet Binası, akıllı bina teknolojileri (aydınlatma, iklimlendirme) sulu ve gazlı yangın söndürme sistem kapasiteleri

Cihazın adı

  • Yangın pompa grubu (1E+1D+1J)

EKL Pompa : 145 /h - 115 mSS

Dizel Pompa : 145 m³/h - 115 mSS

Jokey Pompa : 5/h - 115 mSS

Elektrik Gücü

EKL Pompa : 1x110 kW

Dizel Pompa : 1x132 kW

Jokey Pompa : 1x7,5 kW

Miktar

1 Set

  • Galvaniz Modüler Su Deposu

Kapasite : 164 m³

Miktar: 1 adet

 

Geçiş kontrolü ve güvenlik sistemleri

Jeneratör, ups kapasiteleri, data hattı kapasiteleri

  1. Aydınlatma sistemimiz otomasyonla kontrol edilmektedir. Otomasyon sistemimiz KNX protokolü üzerinden haberleşmektedir. Çeşitli senaryolarla veya bireysel olarak aydınlatma elemanları istenirse bilgisayardan, istenirse cep telefonundan kontrol edilmektedir.
  2. Geçiş kontrol sistemimiz personellerimiz için park izi okuyucu ile, misafirlerimiz için danışmamızdan temin edilebilecek kart ile sağlanmaktadır. Tüm giriş-çıkışlar kayıt altındadır.
  3. Belediye binamızda 53 adet kamera kayır almaktadır.
  4. Jeneratörler ile ilgili 2 adet 400 kVA toplam 800 kVA kapasiteli jeneratörlerimiz mevcuttur. Jenetörlerimiz elektrik kesintisinden 9 sn. sonra devreye girmektedir. 2 jeneratörümüz birbiri ile senkron çalışmaktadır. Yani ihtiyaç olan güç 400 kVA altında ise 1 jeneratör üstünde ise 2 jeneratör birden devreye girmektedir. Ayrıca 1 jeneratör çalışırken 2 jeneratörün çalışma saatleri karşılaştırılmakta ve aralarında saat farkı belirli bir saate ulaştıysa çalışma saati düşük olan devreye girmektedir.Yani eş yaşlandırma ayarları mevcuttur.
  5. Kesintisiz güç kaynağımız 200 kVA kapasitelidir. Elektrik kesintisi anında bilgisayarlarımızın enerjisi kesilmemesi sağlanmaktadır.
  6. Belediye binamızın toplam internet hızı 100Mbitdir. Ana switch'e gelen Fiber kablo her katta ortalama 2 tane olan switclere yine Fiber (Multicare) kablo ile dağıltılmaktadır.

Galeri